Film Industry workshopy aneb blázinec začíná

Čovečee, Zlínský filmový festival startuje už zítra! A hned ze startu má našlapaný program a já nevím, kam dřív, protože chci stihnout úplně všechno 🙂 Hned z rána – od 9.00 se koná tisková konference k zahájení festivalu v malém sále Kongresového centra.

Mě zítra čekají dva workshopy z kategorie Film Industry. Jak už jsem tu nedávno psala, tyto workshopy jsou ideální pro studenty filmových škol, ale určitě může přijít každý, koho film zajímá. V 11:00 na UPPERu začíná workshop Jak správně pitchovat. Pro toho, kdo neví, co je pitching -> Je to v podstatě takové výběrové řízení, které se týká financování filmu. Jestli si pamatuješ pořad Den D od České televize, kde sedělo 5 investorů, kteří chtěli financovat projekty jiných podnikatelů a právě ti podnikatelé měli za úkol, přesvědčit svou ideálně promyšlenou kampaní investory k financování jejich počinu, tak je to něco na ten způsob. Jenom se to všechno motá okolo filmu. Nestačí mít ale jenom nápad, musíš to promyslet, vědět, co chceš a musíš to umět prodat a hlavně se toho nebát. Ale taky to musí stát za to…

Workshop povede režisérka a scénáristka Mira Fornay, jejíž snímky jsou oceňované a oblétají celý svět. Předpokládám, že to bude asi o tom, jak dobře pitchovat a jakým chybám se vyvarovat. A docela se na to těším. Mělo by to probíhat tak, že cca hodinu bude Mira Fornay přednášet a pak budou mít účastníci workshopu možnost zkusit si pitching nanečisto. Jediné, co předtím, než tam půjdeš, musíš udělat, je napsat mail, že se tam chystáš – na tuto adresu: petr.sterba@zlinfest.cz.

Druhý workshop se jmenuje Europe Media Nest: Máte projekt? Máme zájem! Europe Media Nest s.r.o. je mladá produkčně/rentalová společnost, která podporuje studenty, např. výraznými slevami při zapůjčení techniky na natáčení, hledá nové talenty, atd. Na workshopu bude prezentovat dosavadní spolupráci se studenty filmových oborů a zřejmě také možnost spolupráce budoucí. Během semináře si účastníci budou moci vyzkoušet i techniku, kterou společnost pronajímá. Workshop začíná ve 14:30 a koná se v Malém sále Kongresového centra, takže přijď i kdybys neměl nápad, který by se jim mohl líbit. Minimálně se alespoň podíváš, jak to probíhá a dozvíš se další možnosti.

A taky nezapomeň na zahajovací ohňostroj, který asi jen tak nepřehlédneš a v letním kině La La Land 🙂