Běhání, běhání, všechny chmury zahání!

Ano, řeč je o festivalovém půlmaratonu Monet+ Zlín 2019

Poslední festivalový den bude již tradičně ve znamení běhu! Každoročně se díky opravdu bohatému a pestrému doprovodnému programu přesvědčujeme, že ZFF není jenom o filmu. A půlmaraton je toho důkazem. Letos se poběží již po čtvrté! Sobota 1. 6. 2019 na náměstí Míru.

Wuhuuu, tolik odhodlání hned po startu!

Běžecké závody uprostřed města se těší čím dál větší oblibě a ten náš, ve Zlínečku, je toho důkazem. Letos se na startovní trať postaví přes 2000 malých i těch velkých běžců. Což je nejvíc, co kdy festivalový půlmaraton zažil.

Že by se běhání těšilo takové oblibě? Zřejmě ano, pojďme si z toho vzít ponaučení! My všichni, co jezdíme i jednu zastávku trolejbusem (#shame). (Ne, předmětem tohoto článku není rozdávat morální moudra, ale když ne v článku o běhání, tak kdy?)

Kromě již zažitých kategorií, přibudou letos tzv. Černí koně – závod dětských handbiků na 1 kilometr.

Hm, jak výstižné.
  • PŮLMARATON – 21, 097 km, pro otrlé nebo pro všechny, co si chtějí projít peklem až k nepřekonatelnému pocitu, který čeká na každého běžce v cíli!
  • ČTVRTMARATON – 10, 5 km – to je o polovinu míň, než je půlmaraton, takže o polovinu menší peklo. Sounds fair.
  • ŠTAFETA – 4x 5, 25 km, můžeš říct, že jsi běžel půlmaraton, ale ve výsledku poběžíš jen čtvrtinu trasy. Husťácké.
  • ČERNÍ KONĚ – 1 km, závod dětských handbiků na 1 kilometr.
  • RODINNÝ BĚH – 1400 m, ideální pro všechny rodiny a speciálně pro jedince, co se nechtějí moc upotit, ale zároveň chtějí mít husťáckou #running fotku vyvěšenou na instagramu.

Vzhledem k tomu, že 2000 běžců, je už docela veliký ranec, není tedy s podivem, že se to nějak projeví. Celá běžecká trasa bude pro běžný provoz zcela neprůjezdná. Tato skutečnost ovlivní na čtyři hodiny dopravu ve městě, některé silnice budou pro vozidla. Mezi 15:00 až 19:00 si proto vyhraďte čas jen pro festivalování na náměstí, parkování v parku nebo jiné místečko, kde nebudete muset nadávat na nějaká omezení dopravy. (Oukej, stejně nadávat budeme, ale aspoň jsme vám o tom včas napsali. Podrobnosti o uzavírkách najdete zde.

Start je v 16 hodin na náměstí Míru.

Přijďte nasát atmosféru závodu, ikdyž se třeba nebudete účastnit běhu, stojí to za to! Možná vás (nás) to motivuje se příští rok přihlásit!

Napsat komentář