Co nabídne letní kino aneb neseď uvnitř, když je venku hezky!

Nebylo by moudré trávit čas pouze ve festivalových sálech, když jsou nám predikce na počasí ve festivalovém týdnu tak nakloněny. Na filmy se dá přece dívat i venku. A na ZFF obzvlášť!
Tvůrci festivalu pro nás, tak jako každý rok, vybrali ty největší filmové pecky uplynulého roku, které do nás budou dennodenně pumpovat pod širým nebem letního kina, již bude speciálně pro dobu trvání festivalu vytvořeno na šikmé travnaté ploše pod Domem umění. Na co že si letos můžeme připravit oční bulvy?

Hned v pátek do nás ZFF napustí solidní nálož cukrovky. Film La La Land, který je sladký jak kolou nasáklá cukrová vata a vyhrál asi 45623789765 oscarů, je ideální příležitost na to vytáhnout svou drahou polovičku pod širé nebe. Pokud nebudou mít místní zbloudilí opilci potřebu prozpěvovat své alkoholické šlágry zrovna poblíž letního kina, může se jednat i o opravdu romantický zážitek.
(Na CSFD si snímek vytančil slušných 77 %)

Tím ale u kouzelných momentů nekončíme. Sobota totiž nabídne prequel slavné čarodějnické ságy o Harry Potterovi s názvem Fantastická zviřata a kde je najít. (Spoiler –  hodně fantastických zvířat budete moct najít později na afterce v party stanu, který se nachází hned pod letním kinem) Eddie Redmayne, britská herecká hvězda poslední doby, známý díky takových rolí jako je handicapovaný génius Stephen Hawking nebo dánský pohlavní transformer Einar, poztrácí svá fantastická zvířata, která nasbíral při svých toulkách kouzelnickým světem, na americké půdě. Budou se dít čáry, i když tentokrát se to bude muset obejít bez jizvy na čele. A bez Hermiony 🙁
(Mudlové na CSFD filmu vykouzlili celých 74 %)

Z daleké filmové Ameriky se v neděli přesuneme zpět do Čech. Film Bohdana Slámy Bába z ledu je otužilecká love story, která není rozhodně tak chladná, jak její název napovídá. Láska totiž kvete v každém věku.
(Film o lásce na CSFD nemůže mít jiné hodnocení, než tématických 69 %)

Pokud budete častými návštěvníky party stanu, rozhodně se nevyhnete dennodenním opicím. Nemá cenu se jim bránit, nejlehčí cesta je přijmout opice jako součást festivalového života. K tomu Vám může dopomoct pondělní film Kong: Ostrov lebek. Tak velkou opici jste totiž ještě neměli… tedy, neviděli. Hlavní postavy filmu zřejmě v sobotu zavítaly do festivalového letního kina, protože rozhodně ví, kde takové fantastické zvíře najít.
(Na CSFD má tato opičárna také 69 %)

V úterý můžeme očekávat návrat nesmrtelné kultovky. Legendární trainspotting totiž letos vypustil do světa dlouho očekávané pokračování. A svému prvnímu dílu rozhodně není nic dlužen. Z britských puberťáků jsou už muži, kteří rozhodně nezapomněli na všechny události z jedničky. Tito borci ale sjíždějí trochu jiné čáry, než Newt Scamander ze světa čár a kouzel.
(Původní trainspotting má na CSDF 87 %, toto strhující pokračování si drží důstojných 81 %)

Středa – Logan. Další návrat legendy. Hugh Jackman a.k.a. mutant Wolverine stárne a jeho regenerační schopnosti pomalu mizí. Z původních X-men už zbyl jen profesor X, který na tom také není zdravotně nejlépe. Z tohoto stručného popisku to vypadá, že film už je jen takovým klidným dojezdem slavné série. Opak je ale pravdou a Logan je akčňák jak nikdá, ve kterém se máchá drápy tak divoce, že pořadatelé ZFF budou rádi, když jim neproděraví plátno a nepoškodí festivalový horkovzdušný party balón. (Rosomák si na CSFD vyškrábal 86 %)

Čtvrtek bude, pro velký úspěch předchozích návratů, patřit další legendě. Keanu Reeves, kterému už nikdy nikdo neodpáře roli Nea z Matrixu) se už podruhé představí na plátně jako chladnokrevný zabiják John Wick 2. Ideální příležitost na to jak zabít čtvrteční večer.
(Na CSFD 82 %)

Že by v pátek nebyl návrat? Zapomeňte. Dorazí neméně legendární Bridget Jonesová v podání neméně legendární Renée Zellweger. A nedorazí sama. Přitáhne s sebou neplánovaného potomka. Ve filmu Dítě Bridget Jonesové je Bridget pořád bez chlapa, pořád smolařka. Oba možní otcové jsou však časem odhodlaní s Bridget založit plnohodnotnou rodinu. Netuší ale, že ani sama Bridget vlastně neví, komu ty zapuštěné kořeny nového života uvnitř jejího děla vlastně patří.
(Bridget si lidi na CSFD vychovala k hodnocení 73 %)

Poslední den provozu letního kina už návratům patřit nebude. Bude ale opět patřit výhradně ženskému a zženštilému publiku. Tak, jak jsme sladce začali, tak taky skončíme. Česko-slovenský film Všechno nebo nic je romantický počin o dvou třicítkách, kterým do života vstoupí hned několik chlapů. A protože jsou to ženy a nemají páru co vlastně chtějí, situace se zkomplikuje, i když mohla být jednoduchá. Podobnost s jakýmikoliv událostmi z reálného života je čistě náhodná. Hlavní hrdinku ale představuje zrzavá Táňa Pauhofová, takže zvažuji, že na film dorazím také.
(CSFD dává 60 %, což je skoro 80 %)

Takže sbalit deku, koupit popcorn a alkohol a jít lít na svah pod Domem umění.
Kdo nesleduje s náma, sleduje proti nám.