Čtvrtek, pohoda, jazz. *Oprava: lidovky!

Čtvrtek na ZFF bude pro mě spíš o doprovodném programu než o tom filmovém. V tom mám zaškrtnuté jen tři filmy. O všech z nich shodou náhod píše ve svém článku The Dželena, tak si to přečtěte, já budu šetřit slova.

Zajímavě vypadá celodenní akce Den s Českým rozhlasem – hlavním mediálním partnerem ZFF. Budou soutěže, koncerty a možná přijde i kouzelník… Ve 12.00 v parku u zámku startuje festivalová edice soutěže, které jsme se jako děcka chtěli zúčastnit snad všichni. Zlatý bludišťák byl prostě nejvyšší meta. Jo jo, bude Bludiště. Průlezky, tajenka, Roman Pastorek a pocity smutku, že už jsme na účast prostě staří.

Někoho třeba utěší aspoň to, že bude zase moct vidět nějakou tu VIPku na červeném koberci v 17.00. Ve stejný čas ale taky začíná vernisáž výstavy obrazů Theodora Pištěka, což je moje dnešní volba, pokud jde o setkání s hvězdou. Dorazí totiž sám mistr a poskytne komentovanou prohlídku.

No a krásně mi na to navazuje tančení v ulicích, které začíná v 18.00, a dneska to bude opět stát za to. Zkušený bard totiž rozechvěje struny cimbálu a my budeme mít možnost se v tomto rytmu naučit lidové tance. Klasici si jistě obstarají i vínečko a přijdou si zacifrovat.

Tož sa nestyďte a dojdite!