Dva důvody, proč si sehnat stroj času, nebo se naklonovat…

…anebo se naklonovat a potom skočit do stroje času. Byl totiž pozdní večer – první červen, večerní červen – byl kryjících se filmů čas. No, to se sice nerýmuje, ale člověk nemůže mít všechno. Stejně jako nemůže sedět na dvou filmech zároveň. 

Představte si, že je vám 16 a dozvíte se, že nějakej chudák ztratil na západním pobřeží Irska 61 balíků koksu. Co uděláte? Easy, šlohnete dvě kola a vyrazíte se je hledat. Teda pokud jste vyšinutí jako Conor a Jock z filmu Břídilové. Ačkoliv lidi, co kradou drogy, většinou končí na dně řeky, nebude to drama s gangsterama, bouchačkama a dalšíma nesmyslama, ale komedie o dvou pomatencích. A na Irčany mimořádně povedenou. Co dál?

Amadeus Amadeus…Amadeus, Amadeus Amadeus… komu při tomto jméně nezahraje v hlavě legendární Falco, měl by se zamyslet nad svým životem. No, ten nám dnes želbohu nezapěje, Golden Apple Cinema ale bude promítat snímek právě o tomto skladateli, který se Falcovi téměř vyrovná. Jedná se o fantastický věc z roku 1984 ověšenou všemožným oscarstvem. Zápletka je jednoduchá – Salieri, dvorní skladatel Josefa II. žárlí na Mozartův talent a tak plánuje, co by mu proved. Nějaký prank nebo třeba vraždu…

Je tu ale jeden háček…kterou z těchto epic věcí si vybrat, když se kryjou? Zajít si na Břídily a pak stihnout řežbu jménem John Wick 2 v letním kině, nebo si dát velkolepého Mozarta? The struggle is real.