#ElzaNaZFF! Kde bys neměl chybět?

Už tradičně se těším a začínám chystat na ZFF a mám pro Tebe pár tipů, kam se vydat 🙂

Zlín Film Fest je několikaletá tradiční akce, která vyzdvihuje kulturu města Zlína na vyšší úroveň. Festival nabízí velice bohaté kulturní vyžití v jednom květnovo-červnovém týdnu. Jasně, že se můžeš kouknout na program, ale ten  je tak obsáhlý a složitý, že já sama jsem v něm brouzdala asi 4 hodiny a nestihla jsem kvůli tomu ani koukat na hokej, což je dle výsledku asi dobře .. 😀

Celkový program je fakt dost super a pro mě jako pro audiovizáka je hrozně těžké rozhodnout se, kam ve kterém čase půjdu. Nicméně takové ty hlavní body mám a ráda Ti je předám.

Určitě si nenech ujít workshopy a program sekce film industry. Pokud jsi student filmu nebo amatér, kterého filmy baví, ZFF nabízí hned několik skvělých workshopů. Já jdu 100% na Jak správně pitchovat a Europe Media Nest: Máte projekt? Máme zájem! Zatím nedokážu říct, jestli to bude stát za to, ale je hrozně fajn, že jsou takové workshopy v nabídce. Další ze sekce AVD je workshop na téma Regionální filmové kanceláře & lokální filmové festivaly. A taky, a na to se fakt moc těším, proběhne workshop Scénáristický vývoj audiovizuálního díla, což bude panelová diskuze s tvůrci filmů. Trošku jsem to tady uworkshopovala, tak se jdu kouknout na něco jiného.

Filmy jsem vybírala pečlivě a určitě jdu na Špínu. Podle popisku to není uplně happy komedie, ale i takové věci se stávají a taky to má poměrně vysoké hodnocení diváků. Nevynechám ani film Břídilové. Trailer je vtipný a vypadá to na odlehčený filmek, a to máme rádi. Hrozně, ale fakt hrozně moc mě zaujalo Pásmo animáků 5. Resp. líbí se mi tam 2 filmíky, které mají skvělý, milý námět. Kdo má rád animáky, zajděte se kouknout. Film z hudební scény undergroundu 70. let London Town vypadá taky dost dobře a rozhodně to nebude film pro děti. Naprosto jedinečný a českým lvem oceněný dokument Normální autistický film, jehož promítání mi několikrát uteklo (jo, stydím se) je na ZFF! A to akože wau, moc se těším. Z dalších filmů se ještě chystám na Simonův vesmír, Sebbe a Můj život jako pes.

Letní kino je taky hodně nabušené.. Trainspotting 2, LaLa Land, Fantastická zvířata a kde je najít a další kousky. Koncerty mě letos nijak extra nezaujaly, ale určitě se alespoň na nějaký půjdu podívat. Trošku mě mrzí, že nestihnu zlínskou kapelu Fresh Minute, která hraje v pátek od 17 hodin, jsou hodně šikovní, ačkoli o nich není nikde moc slyšet.

Kdo můžeš, zajdi na Duhovou kuličku. Je to otevřená konference o filmovém marketingu. Taky moc zajímavá věc. A kdo jsi sportovec tělem i duší nebo jenom rád překonáváš výzvy, je pro Tebe jako stvořený Festivalový půlmaraton. Já se budu ale raději jenom dívat 🙂

Určitě se stavím i do gastro zóny. Jídlo je prostě jídlo, to nepotřebuje komentář. Na ZFF bude i zahajovací ohňostroj, nebude chybět ani červený koberec a pártošky v party stanu – every single night.

Celý týden bude TOP, tak doufám, že se někde potkáme! 🙂