Festivalová Malá scéna

Žilo, bylo jedno roztomilé divadlo Malá scéna. A i v ní se na Zlín Film Festivalu promítají filmy. Takže pokud ji máte poblíž nebo jste nestihli některé filmové projekce v Golden Apple Cinema, dveře má tento týden dokořán.


Neděle

Pokud jste zmeškali Hurvínka a kouzelné muzeum, přijďte to dohnat v neděli v 10 ráno. V novém remaku se budou tyto legendární postavy snažit zachránit k demolici určené muzeum loutek. Ve 14:00 se pak bude promítat film Jana Svěráka, Po strništi bos. Ten se odehrává v době protektorátu a vypráví příběh ještě malého Edy Součka (kterého znáte z filmu Obecná škola)  a jeho rodiny, která se z Prahy musí odstěhovat na venkov.


Pondělí

Okouzlující pan Moll, tatínek z továrny na čokoládu.

Pondělní ráno začne v 8:20 Pásmem animovaných filmů Sousedství. A pokud vám nespraví tento bídný povíkendový den devatero roztomilých animáků, tak už asi nic. Nebo možná se v 10:30 podaří roztomilému snímku Tatínek a továrna na čokoládu o dětech, sladkostech, domácích úkolech, strastech pana Molla a kouzelném cirkuse, který se jmenuje Cirkusový pes.


Úterý

I úterý si můžete v 8:20 zpříjemnit Pásmem animovaných filmů 4. Po něm v 10:30 promítne Malá scéna festivalový film Los Bando o Axelovi a Grimovi, kteří touží založit slavnou kapelu. A ačkoliv Axel neumí zpívat, vydávají se na norské mistrovství rockové hudby.


Středa

Ve filmu Matti a Sami: Lež má krátké nohy, na který se můžete podívat ve středu v 8:20, si Matti vymyslí velkou lež, aby mohl jet s rodiči na vysněnou dovolenou do Finska. Ale jak všichni víme, lhát se nemá a nevyplácí. Další krásné animáky přinese v 10:30 Pásmo animovaných filmů 5 a nakonec se můžete přijít ve 14:00 podívat na nezapomenutelnou českou pohádku Pyšná princezna.


Čtvrtek

Čtvrteční program Malé scény zahájí v 8:30 krásný animovaný snímek Nikdy nepoletíš sám, Kulíčku. Kulíček je malý kulík zlatý, který má problém naučit se létat, ale nebojte, dobře to s ním dopadne. Na jeho příběh v 10:30 naváže Pásmo animovaných filmů 8 a ve 14:00 legendární film Ať žijí duchové.


Pátek

Ve filmu Můj žirafák se v 8:20 pokusí malý chlapec propašovat do školy svého kamaráda žirafáka, se kterým vyrůstá už od malička. Lila, dívka z knihy nedopatřením vypadne ze svého papírového světa v 10:30 a ve 14:00 zazáří Jan Werich v kinematografickém skvostu jménem Císařův pekař – pekařův císař.  

Napsat komentář