Festivalové úterý v kostce

Už tu máme pátý den festivalu a s ním samozřejmě oživlý Zlín plný promítání, nejrůznějších aktivit, skvělých limonád, občerstvení, drinků, atd. Je toho fakt hodně na výběr toho nejlepšího. Dnešní den je pro změnu výjimečný v tom, že se do Zlína přijede podívat světově známá mezzosopranistka Magdalena Kožená, která svou návštěvou poctí  happening ZUŠ Open v parku Komenského. V Divadelní zóně od 14 hodin zahraje orchestr Malých velkých filharmoniků společně s několika známými osobnostmi, mezi nimiž můžeš vidět kromě Magdaleny Kožené také Jiřího Pavlicu <3 nebo třeba Evu Josefíkovou.  Program potrvá cca půl hodinku a provázet jím budou dětští herci. Na mladou talentovanou krev se docela těším a věřím, že mě to trochu nakopne, jelikož jsem dneska tělesná schránka bez mozku a nutně potřebuju vzpruhu.

Mimo koncert je tu další poměrně vznešená událost. Na chodníku slávy se před Velkým kinem budou odhalovat další dvě dětské filmové hvězdy. Hvězdu dostane Karel Smytzek a Pavlína Mourková a hned poté se pokračuje v Malování na chodníku, což je jedna z nejstarších tradic zlínského filmového festivalu. Pokud Tě zrovna toto moc nebere, tak čti dále.

Zajímavý program Tě čeká samozřejmě i v centru Zlína – na náměstí Míru, kde od 10 hodin do cca 17 probíhá Den s fakultou humanitních studií, kde můžeš najít různé výtvarné dílny, anglické pexeso, sportovní aktivity, atd. Volně na to naváže Večer naděje, kde vystoupí Eddie Stoilowpražská pop-rocková kapela, která zahraje od 18 hodin. Je to charitativní akce a výtěžek poputuje na pomoc dětem – resp. budou zakoupeny přístroje do dětských zdravotnických zařízení ve Zlínském kraji.

Od 11 hodin pak probíhá Duhová kulička, což je konference, která propojuje marketing s filmem. Člověk zde může zajít na přednášky, workshopy a nebylo by to ono, kdyby si na nás pořadatelé  nevymysleli něco kreativního. Proběhne také studentská soutěž, kde budou týmy soutěžit v nejlepší propagaci filmu. Vypadá to našlapaně, určitě se skoč mrknout a neměj obavu z toho, že to začalo už v 11, trvá to dva dny a ve středu je vyhlášení studentské soutěže. Můžeš zajít kdykoliv, je to dokonce zadarmo.

No a ten největší dnešní boom je T2 TRAINSPOTTING V LETNÍM KINĚ!! Když už nikde, tak tady se určitě uvidíme.