Festivalový půlmaraton Monet+ Zlín 2018

Taky s tebou poslední dobou hýbal celý svět, ale ty ses vlastně neodlepil od židle? Už máš dávno odloženou poznámku v diáři „zítra začnu běhat“ a nové běžecké boty ještě stále leží v krabici? No, nalejme si čistého vína, po dobu festivalu se to díky nabitému filmovému i doprovodnému programu nejspíš taky moc nepodaří. Ale neklesej na mysli! 2. červen je pro první běžeckou vlaštovku ideálním startem, bude totiž zlínský půlmaraton!

Pokud se ti při slově půlmaraton zježí všechny chlupy na těle (i v místech, kde slunce nezasvítí), nepropadej panice. Závod má totiž tři kategorie a je jen na tobě, na jakou si troufneš.

  1. PŮLMARATON – 21, 097 km – pro otrlé běžce nebo pro všechny, koho kyselina mléčná v nohách nezastaví po první zatáčce a pokoří (Zlínu velice příhodné) číslo 21!
  2. ČTVRTMARATON – 10, 5 km – to je o polovinu míň, než je půlmaraton, ale o čtvrtinu víc než nic. Matika mi nikdy nešla, ale jak tak počítám, 10 kilometrů je jako bys šel 10x z Bloku do Sklepa. A dám krk na to, že tuto přípravu máš za sebou několikrát.
  3. ŠTAFETOVÉ ČTYŘSPŘEŽENÍ – 4x 5, 25 km – ve dvou se to lépe táhne, ale co teprve ve čtyřech! Můžeš říct, že jsi běžel půlmaraton, ale ve výsledku poběžíš jen čtvrtinu. I my, zástupci Studentské unie UTB, to okusíme.

Ať už jsi vybereš kteroukoliv možnost, všechny začínají stejně –  a to tedy v sobotu 2. 6.v 16:00 na náměstí Míru. Propozice a trasy jednotlivých závodů najdeš zde. V každém případě je nutné se na závod předem registrovat. Ceny se odvíjejí podle kategorie závodů. Za půlmaraton 899 Kč, za čtvrtmaraton o stovku méně, čili 799 Kč a za štafetový běh 2599 Kč, ale to si poděl čtyřmi a vyjde ti docela fajn cena. V ceně je navíc i občerstvení na trase závodu i po závodu, pamětní medaile a baťůžek.

A taky!, aby tento zážitek nezůstal jen ve tvých svalech a vzpomínkách, zůstane ti na památku tričko. Ty letošní jsou takto krásně červené. Můžeš světu ukazovat, že jsi běžel a o to přeci v dnešní době jde!

Říkáš si, chci běžet, ale na víc, jak trasu ze Sklepa do Bloku nemám? Pak věz, že existuje trasa přesně pro tebe. Celý maraton totiž zahájí rodinný běh na 1400 m, který vyběhne ve 14:00 z náměstí Míru. Ten je určen pro všechny nadšence do běhu, bez rozdílu věku, a navíc je za krásných 19 korun. Tak co, jdeš do toho?

 

Závěrem snad už jen oblíbené heslo: Sportu zdar a běhu zvláště!

V sobotu 2.6. na značkách na startu!

 

 

Takovou fotku můžeš mít i ty!

Napsat komentář