Hlavní je se připravit – na sobotu

První festivalová den se nám přehoupl do druhé poloviny a než se všichni rozprchnou do letních kin, na koncerty a pártošky, mám tady pár tipů, jak se dá strávit zítřek.

Po zkušenosti ze dneška jsem pro jistotu připravila dvě varianty… 😀

Mokrá varianta

Jak jsme dneska viděli, počasí si nevybírá a pršet může festival nefestival, ale vy na výběr máte. Buďto můžete tančit v dešti a skákat přes kaluže, ale kdyby se do toho náhodou někomu nechtělo, v kině vám rádi poskytnou azyl.

Hned v 9 ráno přijde pěkná vzpruha v podobě medvědů, o kterých jsem psala už v předchozím článku, a kdo miluje animáky stejně jako já, přijde si na své během dne ještě celkem čtyřikrát. Konkrétně v časech 10.40, 13.05 a 13.20, kdy poběží pásma animovaných filmů. Nutno ale dodat, že ty, ve kterých se mluví nečesky, jsou simultánně tlumočené, což pro někoho představuje rušivý, ba někdy až otravný element, tak jen ať s tím počítáte. Ti, které jsem právě odradila, ale nemusí zoufat, protože v 18.00 přijde na řadu ta 4. várka – Zlínský pes – Studentské animace 3, a tam už vás nikdo rušit nebude.

V dopoledním čase jsem ale vynechala ještě jednu výraznou položku – v 11.10 bych doporučovala přijít všem, kteří mají komplex méněcennosti z toho, že nevlastní titul Dr. Připomeneme si totiž, že některým stačí, aby tak začínalo jejich příjmení. A kdo nemá ani to, taky nezoufá, neboť rozumnou princeznu sbalíte i na chleba s tvarohem. 😉

Z dalšího filmového programu bych ještě vypíchla dokument Dívka od jezera Änzi, islandsko-norské Děti léta, fantasy snímek Boj s obry, kde se objeví i Zoe Saldana, dále kousek ze sekce American Teen s názvem Nová šance, jehož hlavní představitel Josh Wiggins bude dokonce jednou z letošních Young Stars a festival navštíví osobně. No a jako poslední štěknutí vybírám opět Zlínského psa, tentokrát pásmo hraných filmů ve 20.20.

Kdyby se na to všechno už náhodou někdo nemohl dívat, pošlu ho do budovy rektorátu U13 (hned vedle Kongresového centra), kde od 13.00 proběhne odborná přednáška o využití virtuální reality. A aby to nebylo jen o teorii, budete mít jedinečnou šanci si tam ,,ví árko‘‘ i vyzkoušet na vlastní kůži.

A když už to budete mít tak blízko, přejděte z U13 rovnou do Kongresového centra, kde v 16.00 v malém sálu padne slavnostní nultá klapka k novému TV seriálu Juraje Nvoty za účasti tvůrců a herců. U toho chceš být!

Večer bude klasicky ve znamení party. Ve 21.30 doporučuju všem fanouškům prskání do mikrofonu naklusat do party stanu, protože se v něm představí mistr České republiky v beatboxu za rok 2015 CAGI a naučí vás něco ze svých dovedností. Ve 22.00 propukne v 94. budově Svitu pomyslný vrchol večera, dlouho avizovaná a očekávaná Industry party, kterou jsem už taky zmiňovala minule.

Image may contain: one or more people and indoor

Suchá varianta

Dejme tomu, že se přes den vyprší a přesně v 18.00 vysvitne slunce. No není to ideální? To totiž zrovna začíná Tančení v ulicích! Tentokrát opět předchozími ročníky prověřená salsa, která vás rozpálí, i kdyby bylo jen 10 stupňů.

Z tanečního kroku pak přejdeme do mírného podřepu, ruku zohneme v lokti a budeme s ní kývat tak, jak budou padat rýmy, protože v 19.30 nás na stagi koncertní zóny čeká totální změna žánru v podobě Majka Spirita.

No a rovnou už bych tam zůstala, protože za dvě hodinky po něm zase vyroste nafukovací plátno a přivítá nás v jungli – více se dočtete hýr.

Tak čau, aloha a ahoja!

2 thoughts on “Hlavní je se připravit – na sobotu”

Napsat komentář