Kam mám jít?!

Máme za sebou první tři dny Zlín Film Festivalu a za sebe můžu říct, že jsem z nich vytřískala, co se dalo. Stihla jsem fůru projekcí, dvě letní kina, grotesky s živým hudebním doprovodem, koncerty na náměstí nebo tančení v ulicích a už teď můžu říct, že na 57. ročník ZFF nezapomenu. I když popravdě se teď musím propleskávat, abych si vůbec utříbila myšlenky, bo je 9.19 ráno a já ještě nespala. Někdy se holt zadaří…

Přesto ale dávám dohromady jakousi kostřičku svého pondělního programu, disciplína musí být. Začnu v rozumnou hodinu – ve 13.00 se pokusím stihnout Pásmo animovaných filmů 7 – předchozí pásma stály vesměs za ta a co si budem, animáky vždycky potěší. Ještě ale budu váhat mezi sálem plným dětiček a švédsko-finským filmem Iris, který začína ve 13.10. Zapomněla jsem zmínit, že dnešek pro mě bude dnem dilemat (jsem Blíženec – life is complicated… 😀 )

Další kolize mi nastávají s filmy Åke a jeho svět (15.20) a Lovec much (16.30), přičemž první je švédský a druhý norský – o své slabosti pro severské země už jsem se zmiňovala a tohle je další důkaz. Navíc s Lovcem much se ještě kříží  norsko-německé Světlé noci (17.10), takže pondělí na ZFF je pro mě už oficiálně dnem dilemat a severských filmů – mají prostě svoje kouzlo (ty filmy). Poslední Sofiina volba nastane večer, kdy si o výhru střihne islandské Kamenné srdce (19.40) s norskými Našeptávači (20.20). Jediným českým vlajkonošem je debut Špína (19.20). Bystřejší jedinci už si podle názvů odvodili, že dneska se v kině asi nebudu zrovna popadat za břicho…

Doprovodný program by to mohl ,,zachránit“. Ne že bych se u něj měla svíjet chechotem, ale ambice minimálně vykouzlit úsměv na tváři rozhodně má. V 15.30 by se to mohlo povést v gastro parku na přednášce Jedlé květy, kde se možná dozvíme, že rvát kytky do vázy je hovadina, na červeném koberci v 17.00 u Kongresového centra se to zase bude hemžit hollywoodskými úsměvy a soudě podle sobotního Tančení v ulicích, které na celé tři hodiny proměnilo ulici Soudní v ultimátní latino party, si troufám tvrdit, že i dnešní lekce street dance v 18.00 rozjuchá nejednoho kolemjdoucího.

Co si vyberete, nechám na vás, ale já se jako vždycky budu snažit stihnout všechno…Potřebuju obraceč času – nemáte číslo na Hermionu?