9 filmů, u kterých vám může zmoknout popcorn

Protože nic nedodá sledování filmů šimravý pocit napětí lépe než strach z deště, otevírá Zlín Film Festival i letos své nafukovací letní kino. Na plátně pod domem umění se objeví nejvydařenější filmy posledních několika měsíců a palouk před ním už se nemůže dočkat, až si na něj hodíme deky. Tak popadni čtyři pětky a ve 22:15 buď v koncertní zóně Enapo.


Pátek 25. 5.

THOR: RAGNAROK

Film z dílny Marvel Studios o blonďatém polobohovi s kladivem vlastně není ničím jiným, než rodinným dramatem. Po tom, co Thor zjistí, že jeho po genocidě toužící sestra zdrhla z domácího vězení, mu nezbývá než se sebrat a jít zase jednou zachránit svět. Jen to nejde tak jednoduše, když je váš sourozenec bohyně smrti a navíc vás vyhodí do širého vesmíru.

Verdikt ČSFD: 82%


Sobota 26. 5.

JUMANJI – VÍTEJTE V DŽUNGLI

Remake staré legendární klasiky, ve kterém stará konzole vcucne čtveřici teenagerů, aby je uvěznila ve videohře. A tak se z nerda stane vazba v podobě Dwayna Johnsona a z nejhezčí holky obtloustlý fotr s ksichtem Jacka Blacka. Aby je hra zase pustila ven, a nemuseli se tak pořád dokola nechat zabíjet v pralese, musí ji dohrát.

Verdikt ČSFD: 72%


Neděle 27. 5.

PEPA

Pepa, v podání Michala Suchánka, žije bolestivě průměrnej život. Teda, ze startu spíš takový svět neúspěšných, neboť jej celá jeho školní léta všichni nenávidí. Teď má krapet zapšklou ženu, dospívající dceru a chodí hrát karty, ale co si budeme, není to zrovna hitparáda. A tak v krizi středního věku, stavu ve filmech tak oblíbeném, hledá nějaké to zpestření.

Verdikt ČSFD: 43%


Pondělí 28. 5.

TŘI BILLBOARDY KOUSEK ZA EBBINGEM

Smutné mámě zavraždili dceru a policie raději řeší malicherné případy. A tak se máma rozhodne vsadit na venkovní reklamu a popíchnout polochcíplé strážce zákona třemi rudými provokativními billboardy. A protože policajtské ego mamčinu kousavou provokaci tak úplně nesnese, dostane se kvůli toho do problémů. Ale tahle máti se stejně nedá.

Verdikt ČSFD: 84%


Úterý 29. 5.

ŠPINDL

Pro české filmaře evidentně neexistují jiné lyžařské destinace než Špindlerův Mlýn, a tak popadli kamery a spáchali další Špindlovskou věc. Tentokrát o třech ženštinách na dámské jízdě, neboť toto klišé v české kinematografii evidentně nikdy nezanikne. Dvě z nich zoufale hledají partnera, protože archetyp tikajících ženských hodin je také věčný. Inu, svou kategorii diváků si i tento kousek nepochybně najde.

Verdikt ČSFD: 39%


Středa 30. 5.

VRAŽDA V ORIENT EXPRESSU

Oskarový snímek podle předlohy Agathy Christie, ve kterém fenomenální Hercule Poirot rozlouskne vraždu jednoho z cestujících na palubě luxusního Orient Expressu. A vrah nemá šanci na únik, protože vlak se kvůli malé lavině zasekl kdesi v Jugoslávii. Teda pokud jej chytí dřív, než se vlak zase rozjede. Doufám, že je mezi pasažéry i nějaký zahradník, jinak to Poirot nebude mít vůbec jednoduché.

Verdikt ČSFD: 81%


Čtvrtek 31. 5.

NEJVĚTŠÍ SHOWMAN

Příběh o nezapomenutelném Phineasi Taylorovi Barnumovi, osiřelém vizionáři na mizině a jeho velkolepých hrátkách s hranicí mezi realitou a iluzí, které jej dostanou na absolutní vrchol. Jeho fascinující show plná artistů i kousků z obludária se stane světovou senzací. A když se to vezme kolem a kolem, je to vlastně strašně prohnilej, avšak šikovnej, markeťák. Takže pro Ústav marketingových komunikací povinná záležitost.

Verdikt ČSFD: 79%


Pátek 1. 6.

READY PLAYER ONE: HRA ZAČÍNÁ

Je rok 2045 a svět se ocitá na pokraji zhroucení. Dost reálná predikce. Lidé jsou navíc posedlí OASIS. To už zní dost apokalypticky, ale díky bohu nejde o to, že by od rána do večera poslouchali Wonderwall. OASIS je virtuální svět. A když jeho neskutečně bohatý tvůrce zemře, odkáže svůj majetek prvnímu, kdo najde Velikonoční vejce, které v této virtuální realitě ukryl. A tak se všichni vrhnou do šíleně kouzelné honby za pokladem.

Verdikt ČSFD: 84%


Sobota 2. 6.

TÁTOVA VOLHA

Čerstvě ovdovělá Eva se se svou dcerou vydává na výlet starou Volhou GAZ 21. A na tomto výletě se snaží najít možná existujícího a možná neexistujícího nemanželského syna zesnulého manžela Ludvíka. Vzhledem k věku a spolehlivosti tohoto vozu doufejme, že se doberou nějakého konce.

Verdikt ČSFD: 66%


 

Napsat komentář