Mlčeti zlato, Dželenin malej nedělní tip…

Tím samozřejmě nechci říct, že máte celou neděli mlčet, ačkoliv některým by to nepochybně prospělo. Třeba té paní, která v průběhu pásma animovaných filmů obohatila půl sálu důležitou informací, že se dobře vyspala a že půjde na zmrzlinu. No ale kvůli ní tady nejsme.

Řeč je o epickém promítání epických němých grotesek Charlieho Chaplina za živého doprovodu totálně epického piána. Přesně tato souhra epických věcí se dnes bude dít naposledy ve festivalovém Šapitó v parku Komenského v 15:00 a 20:00. Vstup je free. Total epicness.

Pokud náhodou nejste obeznámeni existencí Charlieho Chaplina a tenhle cápek s knírem vám nic neříká, tak vězte, že se jedná o ikonu počátků Hollywoodu. Známý je zejména díky své groteskní roli Little Tramp (nezaměňovat s Trump), krapet zmateného chlapíka s knírkem, kloboukem, hůlkou a vtipnou chůzí. Právě toho hraje v krátkých němých groteskách, které jsou jakýmsi protikladem Gilmorových děvčat. Zatímco Gilmorky jsou založený na nulovém ději a nekonečných dialozích postrádajících jakoukoliv vypovídající hodnotu, grotesky vás obohatí, ačkoliv by k tomu potřebovaly jediné mluvené slovo. Jo a taky hrál jakousi karikaturu Hitlera ve filmu Diktátor. Už víme?

A pokud náhodou nejste obeznámeni s tím, co je piano, můžeme jej definovat jako strunný úderný hudební nástroj. Teď už víte všechno, co potřebujete, takže hurá do festivalového Šapitó.