Nedělní pofilmováňíčko

Dřív, než dnes vyrazíte na Majka Spirita, nebo se uzavřete na celý večer do kinosálu, investujte 5 minut času pro naplánování festivalové neděle.

Na plátně

Schovat do tmy se můžete v podstatě už od 8:40, kdy začíná první smyčka animovaných filmů v GAC. To je sice spíš program pro rodiče s dětmi, ale místo pro jednoho či dva studenty zrovna alergické na denní světlo se tam určitě najde.

V 10:00 na Malé scéně (Štefánikova 2987) proběhne Váš návrat do dětství, pokračování Hurvínka: Hurvínek a kouzelné muzeum.

Ještě před obědem začne v Golden Apple Cinema pásmo Panorama, plné skutečných i smyšlených příběhů, které Vám rozšíří pohled na svět.

Ve 14:00 se opět přesuňte na Malou scénu Zlín a pohodlně se usaďte. Jan Svěrák si pro Vás totiž připravil vychvalovaný příběh Po strništi bos.

Dobře si pak rozvrhněte zbytek odpoledne. Já nebudu určitě chybět na novém českém filmu Lajka, hodně zajímavě také vypadá Tenkrát v zemi indiánů i vlastně celá sekce Zlínský pes.

Uvnitř

Myslíme, že máš na víc, než u filmu vykřikovat jen „nechoď tam, nechoď tam!“, nebo „umře, to je jasný“. Ty správné fráze, jak hodnotit film, abys ohromil všechny své kamarády, ti řeknou studenti Katedry divadelních a filmových studií Filozofické fakulty Univerzity Palackého ve 14:00 v Kongresovém centru.

Pokud jsi náhodou propásl páteční vernisáž „Pavel Dias, Spřízněni filmem“, výstava samozřejmě trvá a je možné ji navštívit v budově U18 (vedle Kongresového centra). Hned vedle je také budova U13 (rektorát), kde si můžeš vyzkoušet, jak virtuální bude tvůj život za několik let.

Procházkou přes park, kde je možné se občerstvit a vyslunit, dojděte do Zlínského zámku. Probíhá tam výstava Orbis pictus Play a spoustu dalších.

Venku

Konečně slunko! Prozkoumejte zónu před zámkem a kolem náměstní Míru. Budete překvapeni, co všechno se vejde do kontejneru jen o něco málo větsího než krabice od bot!

Kousek od Kongresového centra je nepřehlédnutelný party stan, ve kterém můžete v 18:00 vytvořit nepřeslechnutelný hluk s Rytmem pro život.cz.

V 19.30 vystoupí Jana Kirschner. Uslyšíte jí za 199 Kč a v ceně vstupenky je i vstup na letní kino a porce nedělního relaxu.

Nechoďte spát příliš pozdě, festival sotva začal a musíte být svěží na další dny!

Napsat komentář