Pane, pojďte si hrát!

Že ještě nevíte, kam na letošním ZFF půjdete? Nebo že snad dokonce ani nevíte, co tam všechno bude? Tak to je voda na můj mlýn! O víkendu jsem si totiž program nastudovala tam i zpátky a můžu vám říct, že tento rok to bude o hodně, ale fakt hooodně nevšedních zážitcích.

První z nich nás bude čekat už druhý festivalový den, tedy v sobotu 26. 5., kdy se v 94. budově areálu Svitu rozjede Industry party. Tohle je sice zrovna akcička, která není zadáčo (a lístky na ni mizí, takže fofrem pro ně), ale určitě za to bude stát. Potkáte tam totiž festivalové hosty z celého světa, uvidíte přehlídku z dílny studentů ADO, barmanskou show a především Kapitána Demo, který je pro takovou hipsteřinu jako dělaný. Lásku, pokoru a sluníčko s sebou!

Výsledek obrázku pro kapitán demo

No a až vystřízlivíte z pártošky, chtělo by to konečně trochu té kultury. Klidně trochu víc. A pokud se ještě nebudete cítit na žádnou extra aktivitu, jděte do kina. Ha! Na filmovém festivalu, to je ale rada! Né, vážně, jděte tam. V sekci Československá kinematografie: Filmová hudba se bude promítat třeba Lotrando a Zubejda nebo Tři veteráni a nevím, jak vy, ale já už si v živých barvách představuju, jak celé kino zpívá ,,Pod dubem, za dubem…‘‘ a ta představa mě dost baví a rozhodně musím být u toho, až se zhmotní.

Možná si to až moc idealizuju, za to asi může to dítě ve mně (literární obrat, nejsem těhotná). Ale jen tak ho neumlčím a ani nechci, poněvadž v sekci Československá kinematografie: Filmy mého dětství si přijde na své a bude se tetelit blahem. No řekněte, kdy budete mít znovu možnost si zajít do kina na perly typu Byl jednou jeden král nebo S tebou mě baví svět? A to ani nemluvím o takové parádičce, jakou je kousek Potkali se u Kolína, u které se řehtám doteď, a po přečtení poznámky ,,Věková skupina: 3‘‘ jsem se rozsekala ještě víc, ale stejně tam půjdu. Prostě STAY WEIRD, srdci neporučíš.

Výsledek obrázku pro potkali se u kolína

Kdyby tohle na vás ale už přece jenom bylo trochu moc a mimo svou věkovou skupinu se úplně necítíte, sekce nabízí třeba výlet za Otíkem z Vesničko má středisková nebo Rozmarné léto. Tento výběr filmů zdá se mi poněkud šťastným a festival má za něj u mě velký palec hore.

Já osobně se na to všechno těším jako malá, což je vlastně vzhledem k přívlastku festivalu (pro děti a mládež) na místě. A možná jsem právě odhalila ten jeho matoucí a předsudky vyvolávající význam, takže nebuďte jako Kája a prostě doražte!

Napsat komentář