Pankáči, depka a ohňostroj, pátek na ZFF in a nutshell

O tom, že je pátek a začíná ZFF jste si už možná přečetli. Třeba tady, tady a nebo tady. Úvodní proslovy máme za sebou a tak se raději dostanu přímo k tématu… tedy k tomu, co podle mě dneska stojí za pozornost. 

Je jen jediná věc, která je lepší než britský punk a tou je víc britského punku. Tím je nasáklý americký film London Town vyprávějící příběh čtrnáctiletého kluka, který v 70. letech objevuje punkovou scénu, seznamuje se s The Clash a nachází kouzlo v ideologii, kterou pankáči světu dali. Kdybych si mohla vybrat kdy a kde budu žít, nemá tahle doba konkurenci. Film promítá Golden Apple Cinema v pátek v 17:30 a v sobotu ve 20:20.

Malé filmové dilema ale přináší švédský film Sebbe, který začne v 18:00. Oproti punkové atmosféře a peckám od The Clash a Ramones přináší poněkud ponurý život nebohého kluka jménem Sebbe, na kterého ve škole nečeká nic lepšího než šikana a ani doma to není zrovna hitparáda. Jeho máma prostě cenu Matka roku asi nikdy nezíská. A tak Sebbe ve snaze utéct od reality chodí na smeťák a ze zbytečného harampádí tvoří věci. I vybuchující věci. Nicméně nikdo nedokáže dostat depku do filmu lépe, než skandinávské státy a ani Sebbe není výjimka. Takže dilema.

Ale končit depkou by se nemělo, takže co dál? Když už jsme u těch vybuchujících věcí, ohňostroj zní jako plán. A soudě podle všech těch Oscarů, La La Land asi taky bude celkem bomba.