Pátek, festivalových bláznů svátek

Jsme v polovině předposledního dne ZFF, tak by to chtělo ještě využít, než ve Zlíně zavládne ticho po pěšině (a po festivalu). V 15.00 a pak ještě ve 20.00 budou v Šapitó v parku Komenského opět legendární grotesky Charlieho Chaplina doprovázené živou klavírní hudbou. Jak super to je zážitek, jste se mohli dočíst pár dní zpátky tady.

V Gastro parku u zámku budou dnes dvě zajímavé přednášky – v 15.30 Lepek – nebezpečný alergen nebo nedílná součást pečiva? a v 17.00 Není sýr jako sýr.

Mezi tím, v 16.00, proběhne Master class s Theodorem Pištěkem, který včera uvedl svou výstavu obrazů na zámku a večerní promítání filmu Amadeus, a dnes si na slavnostním zakončení přebere Zlatý střevíček za přínos kinematografii pro děti a mládež. Akce je jen pro zvané, takže my, obyčejní smrtelníci, se tam zase nedostaneme, ale útěchou nám budiž přímý přenos ve 21.00 na ČT Art.

Další útěchou nám budiž třeba Tančení v ulicích (18-21 hod), které dnes nabídne opět lekce společenských tanců. Kdo je tvrďák a na žádný taneček ho nikdo nedostane, může si zajít od 16 do 20 hodin do festivalového party stanu a zažít tu pravou vikingskou dobu. Bude tradiční jídlo (no idea, že by syrové maso?), hry a dokonce i simulátor koně.

No a tradičním večerním programem jsou koncert a letní kino. V 19.30 to na pódiu rozparádí Švédská dvojka s hity skupin ABBA a Roxette. Kostýmy a zábava zaručeny. A bavit se budeme i u nafukovacího plátna, na kterém dnes ve 21.30 poběží Dítě Bridget Jonesové. Ty, kdo máš zase výhrady, jdi třeba do…party stanu, kde to roztočí (doufám) DJ BlizixXx.

Tak čau ve městě!