První den na ZFF

Dnešním dnem plně startuje Zlínský filmový festival. Věřím, že všichni členové organizačního týmu jsou vzhůru už tak od šesti hodin a pilně pracují. Přeju jim, aby to vše vyšlo bez problému a hlavně pevné nervy.

Trošku mě mrzí, že sluníčko vysvitne jen občas, ale nedá se nic dělat. Šaty asi budu muset nechat doma. A protože je na ZFF filmového a doprovodného programu habaděj, tak mám pro Vás žhavé tipy na dnešek.

V 10 hodin začíná slavnostní zahájení 57. ZFF pro dětičky. Zahajovat se bude v Golden Apple Cinema a promítat se bude švédský film Vzhůru do vesmíru. Není to ale jediné dnešní zahájení. Taktéž nás čeká slavnostní zahájení pro dospělé, takže přijďte ve 20:00 do kongresového centra, kde proběhne úvodní ceremoniál festivalu a samozřejmě bude i projekce filmu. Tentokráte dokumentu o Hermíně Týrlové.

Já začnu startovní pátek na dvou workshopech ze sekce Film Industry. Těším se na Vás v 11 na UPPERu u workshopu Jak správně pitchovat a následně ve 14:30 Europe Media Nest: Máte projekt? Máme zájem! v Malém sále Kongresového centra. Více o workshopech se dočtete zde.

V 16:00 ve Zlatém jablku si můžete nechat cokoliv podepsat od významných osobností, které přijely ZFF navštívit. Jako každý rok bude autogramiáda. V 17:00 pak začne jam session v oblasti Koncertní zóny a festivalového pártystanu s kapelou Fresh Minute, to bude parádička.

Poté se vydám samozřejmě i na filmy a začnu filmem Sebbe, který se promítá v 18 hodin v Golden Apple Cinema – sál 4 a pak mi nakrásně navazuje Normální autistický film hraný také v Golden Apple Cinema v sále 2 v 19:40. Dnes asi více filmů nestihnu, protože workshopy jsou časově dost náročné. V 19:30 pak v koncertní zónu oživí Xindl X.

Pokud se neuvidíme na výše zmíněných akcích, jistě se uvidíme na ohňostroji, u kterého se oficiálně zahájí ZFF. Na náměstí T. G. Masaryka se začně odpalovat v 22 hodin a chvilinku poté ve 22:15 v letním promítají La La Land.

O zábavu postaráno, užijte si to! 🙂