První festivalové krůčky

Úspěšně jsme odstartovali 59. ročník Zlín Film Festivalu. Pojďme se společně podívat jak to vypadalo první dva dny.

V pátek jsme den začali tiskovou konferencí, na které byli představeny všechny novinky letošního festivalu. Také bylo odtajněno, kdo dostane letos Zlatý střevíček – Karel Gott za interpretaci písní v českých filmech. Myslíme, že tohle opravdu nečekal!

Hned potom proběhla dopolední světová premiéra českého filmu TVMiniUni: Zloděj otázek. Film uvedla delegace herců v čele s Bárou Polákovou.

V průběhu celého dne už běžel na všech místech nabitý program. V Golden Apple Cinema bylo možnost shlédnout filmy soutěžní i premiérové. V divadelní zóně PFNonwovens se na stage střídali ZUŠky ze Zlínského kraje a bavily publikum. V zámecké zóně běžely filmové workshopy a Dům ČT otevřel své brány pro malé i velké návštěvníky. Lidé tančili v ulicích a taky zpívali na koncertě Mandrage a předskupiny The Gang. Zkrátka, bylo toho hodně a každý si našel to své.

Tančení v ulicích – pátek a tango argentino
Úvodní koncert – kapela Mandrage

Na slavnostním večeru byl festival se všemi oficialitami řádně zahájen. K tomu proběhlo promítání další snímku v soutěži dětských filmů, Chlapec a pelikán. A pak nemohlo chybět co? Přece zahajovací ohňostroj, na který si tradičně počkalo nespočet zlíňáků.

Ale tím večer nekončil. Filmuchtiví pokračovali do letního kina, aby se dozvěděli Po čem muži touží a tancechtiví to rozjeli spolu s DJ Ondrou Albrechtem v párty stanu.

Druhý den se nenechal ničím zahanbit a předvedl se nabitým víkendovým programem. Do ulic vyrazili všichni, co měli ruce a nohy a k tomu chuť objevovat a poznávat.

Na náměstí Míru probíhal Den se Škoda Auto, v zámecké zóně byly připraveny aktivity pro děti – tvorba vlastního animovaného filmu, filmové workshopy, Dům ČT a Déčko, Tajemná laboratoř od Fakulty technologické a další radosti. V parku Komenského se předvedla Zuška?Zuška!, viděli jsme divadelní i hudební představení a taky jednoho vzácného hosta až z Nového Zélandu. Ve Zlatém jablku, ve Festival Café i na červeném koberce byla možnost potkat známé tváře.

Aňa Geislerová ve Festival Café na náměstí Míru – besedy s osobnostmi každý den
Divadelní zóna PFNonwovens
Maorské ukázky bojového tance Haka z Nového Zélandu

Z filmové sekce jsme viděli premiéru dětského detektivního seriálu Kriminálka 5.C, který se natáčel i ve zlínských lokacích. Kromě toho se představily další soutěžní snímky v kategorii pro děti i mládež.

Večer nás opět čekal koncert, tentokrát kapely Mirai. Na to navázalo promítání filmu Aquaman a pokračovalo se v párty stanu, tentokrát v rytmu drum and bass.

Oba dva dny bylo možné v Kongresovém centru vidět výstavu klapek, které se budou už v neděli slavnostně dražit. Tak neváhejte a do Kongresového centra spěchejte pro tu svoji vysněnou. Výtěžek udělá radost mladým filmovým tvůrcům, kterým pomůže s jejich začátky. Draží se v neděli od 13 hod.

To je z rychlého přehledu prozatím vše. Pro nejčerstvější novinky ze světa festivalu nás sledujte na facebooku Studentská unie UTB a na instagramu @studentskaunieutb. Filmu zdar!

Napsat komentář