Rozhovor s Matějem Homolou, zpěvákem kapely Wohnout.

První den festivalu (čili v pátek, ať si rozumíme), odstartovala koncertní zónu kapela Wohnout. Že tato čtveřice umí vytvořit velkou parádu, to fanoušci vědí už dávno. V pátek tomu nebylo jinak. Dělat rozhovor s kapelou, která je na scéně stejně dlouho jako vy na světě, je přinejmenším trochu zvláštní. S Matějem jsme však byli na stejné vlně a výsledek posuďte sami.

Jak se ti líbil koncert?

Mně se vždycky ve Zlíně líbí. Mně se obecně líbí všechny koncerty a ve Zlíně se nám vždycky hrálo dobře. My jsme tady hráli v Golemovi, to bylo strašně dávno, odehráli jsme tady hodně koncertů. Myslím, že to byly jedny z prvních koncertů za Prahou v 90. letech. Golem byl dobrej klub.

My jako Studentská unie každý rok na dušičky chodíme před Golem, zapalujeme svíčky a držíme minutu hluku na důkaz úcty a věrnosti k tomuto klubu.

Jakou písničku ses naučil hrát na kytaru jako první?

Rozvíjej se poupátko, naučila mě to sestřenice, to mi bylo asi 9 let. Jo a taky mi dala cigaretu do ruky!

Já jsem se naučila jako první bohémy, tak se rovnou zeptám – jaké jsou podmínky vstupu do svazu českých bohémů?

Já si myslím, že je to podobný jako když chceš konvertovat k Islámu. To se musí říct – věřím v Alláha. Tak tady musíš říct – jsem bohém. No ne, těžko říct… někdo se necítí být bohémem a je stoprocentním bohémem a někdo zase chce být bohémem, ale fláká to.

Co doporučuješ proto to, aby se člověk teda stal bohémem?

Uvolnit se! Za použití čehokoliv…

Co nejulítlejšího jste si napsali do požadavků do backstage na koncertech?

Máme jeden požadavek, který asi nemají jiný kapely. A to je, aby v šatně byla teplota 20 stupňů minimálně. Měřeno funkčním teploměrem, samozřejmě. Týká se to klubů, protože jak jezdíme hrát v zimě všude možně, tak v šatnách je to často nevytopený. A jak třeba 6 hodin čekáš, než začne ten koncert, tak promrzneš. Jezdíme taky hrát často na hory a lidi na horách maj jinej práh vnímání tepla, tzn. že tam kde jsi normálně zabalený, tak oni choděj v tričku. To je ale asi jedinej zvláštní požadavek, jinak máme smlouvy jako každej jinej… kaviár, šáňo a ták. /smích/

 

NÁSLEDUJE KRÁTKÁ VSUVKA MAJÁLESU UTB 2019 A LEHKÉ, VELICE NENÁPADNÉ HÁZENÍ OČKA. HA! MOŽNÁ JE VE ZLÍNĚ JEŠTĚ UVIDÍME.

Btw. 5 května už si zapiš do diáře! Počkej, ty ještě nemáš diář 2019? Tsss.

 

Kterou kapelu bys zrušil, nebo naopak kterou bys vrátil zpátky na scénu?

Jsou kapely, který mě hodně nebaví. Nemám rád nácky, tak můžu říct třeba Ortel, ale i ten má své publikum. Nemám rád tento styl, ale asi to není na zrušení. A koho bych chtěl vrátit? Fakt mi bylo líto Wabiho Daňka, obecně je mi líto každého písničkáře a každého člověka, který zemře, ale Wabiho jsem měl fakt rád. Patří mezi top folkovou a textařskou českou špičku.

Následují rychlootázky:

Laskonky nebo kremrole?

No radši asi řeknu laskonky.

Zlín nebo Gottwaldov?

No Zlín, to je jasný přece. To musela být tehdy taková potupa, já bych se asi pos*al..

Wohnout zezadu nebo zepředu?

/smích/ …no asi zepředu.

Panna nebo orel?

Orel

Filmy pro děti nebo pro dospělé?

Je spousta filmů pro dospělé, které mě nebaví a díky tomu, že mám dítě a děti mají úplně jiný spektrum filmů, než jsme měli my. Hodně se mi líbí animovaná tvorba. Oblíbil jsem si Madagaskar a takový špeky.

 

Jaké si z toho vzít ponaučení? Uvolněte se, prosím (ne, tohle není PP) a buďte bohémy!

 

Poté jsme se s celou partou potkali, jak jinak než u vína a domů se (jak se patří) vraceli nad ránem, kvalitním vínem omámeni.

To ale není z koncertní zóny Enapo všechno. Přehled dalších koncertů zde:

Úterý 29. 5. – 19:30 – Ben Cristovao
Středa 30. 5. – 19:30 – Finalista soutěže kapel
Čtvrtek 31. 5. – 19:30 – Finalista soutěže kapel
Pátek 1. 6. – 19:30 – Horkýže Slíže
Sobota 2. 6. – 19:30 – Turbo

Tak hudbě zdar!

Napsat komentář