S Anet na ZFF se nudit nebudeš

Kdo se chystá prožít festival nejen v pohodlí kino sedadla, koho zajímá více než jen dění okolo filmů a chce být součástí pestrého doprovodného programu? Doufám, že nejen já. Nicméně níže si přečtěte na co se chystám a co mi nesmí uniknout. Kdo do toho jde se mnou?

Mezi mé favority doprovodného programu patří Wannado Festival Sporťáček . Unikátní český koncept, který láká od nejmenších až po dospělé ať už do tradičních sportů jako fotbal nebo hokej, tak i do nezvyklých sportů jako je parkour nebo veslování. Jsou připravené nejrůznější sportovní exhibice a spousta aktivit u kterých se zabavíte a úspěšně unavíte své ratolesti.
Sporťáček se bude odehrávat na Stadionu mládeže.

Pokud toužíte po nezvyklé zábavě a máte v oblibě informační technologie, nesmíte si nechat ujít projekt Virtuální realita v budově rektorátu UTB. Během několika okamžiků se přenesete na vrcholky Himalájských vrcholků, pod mořskou hladinu nebo až ke hvězdám. Vstup je po celou dobu konání festivalu zdarma.

Z budoucnosti do dávné minulosti vás zavede výstava Terakotová armáda samotného vládce Čchin Š’-chuang, který nechal postavit Velkou čínskou zeď. Nemusíte jezdit až do Číny, atmosféru několika tisíc hliněných vojáků okusíte i na interaktivní výstavě na Filmových ateliérech. Součástí bude také dokumentární film, který vám ještě více přiblíží velikost činů panovníka i jeho armády.

Minulost na vás dýchne i v rámci akce Vikingové, která proběhne jako součást programu Festivalového party stanu. Ocitnete se v dobovém táboře, kde na vlastní kůži pocítíte tvrdý život těchto legendárních mořeplavců.

Slečny i dámy určitě ocení Luhačovice – město zdraví a módy, kde se bude konat módní přehlídka s modely od Beáty Rajské, Kateřiny Geislerové aj.

Doprovodných akcí mám v plánu víc než dost, ale přece jen je třeba si sednout a nasát tu pravou atmosféru filmového festivalu. Tak pojďme na ty filmy!
Každý z nás byl jednou puberťák a tak mě zajímá snímek o dospívající dívce – Hořkých sedmnáct, tváří se jako komediální snímek o zvratech v jejím životě. Bez povšimnutí určitě nezůstane ani Goodbye Berlin, bláznivá jízda dvou mladých kluků, kterým se převrátí život ani neví jak.
Jsem milovník temných filmů s hororovou tématikou, pokud jsi taky, potkáme se určitě na Přeměně nebo Tanci pro ďábla

Na vysedávání v kině v tak krásném počasí upřímně moc nejsem. Pivko do ruky a jde se do letního kina. John Wick 2 bude podle mě neskutečný. Hlavně díky atmosféře obrovského plátna a spousty lekajících se lidí, což si budu užívat. A samozřejmě nebudu chybět na T2 Trainspotting, bláznivý film, který mě prvním dílem přímo pohltil.

To bych nebyla já, abych celodenní program ještě někde nezakončila. Party stan a hruškovice je jasná volba. (Ráno mě uvidíte jen s brýlemi, tak se nedivte). Hlavně po koncertu nu-metal kapelky SZKRAT, jsou mladí, energičtí a tak nějak šílení.

Chill, párty, posezení a hlavně neskutečná atmosféra v celém Zlíně.

Ať budeš kdekoli, ať už se mnou, nebo beze mě, nudit se nebudeš. (Slibuju)