Sobotní kouzlo nejen animovaného světa

Stereotypizace je zlo. Například ten názor, že pohádky a animované filmy jsou pro děti. Wrong! Pohádky a animované filmy jsou pro všechny. I ty na ZFF. 

Kdo říká, že je na animáky starej, je divnej nebo lže. Animáky prostě neomrzí. Sobotní dávku roztomilosti, dobrých konců a kreslených postaviček přinese Pásmo – nové české animáčky. Pat a Mat, Čtyřlístek  a studentské práce nás zase na chvilku přesvědčí, že život je veselej a sluníčkovej a nihilisti nemaj pravdu. V animované pozitivní flow bude pokračovat Pásmo animovaných filmů 1 a  Pásmo animovaných filmů 2 s příběhem o sobeckých rybách, holčičce, která chce sáňkovat nebo životních snech tučňáků. A pokud to ke štěstí nestačí, pásem animovaných filmů nám ZFF nabídne ještě pár. Například středeční Pásmo animovaných filmů 8, ve kterém mimo jiné vystupuje tento roztomilý domek. Aaaaaaawww.

Zůstaňme u pásem ještě chviličku. Pár dalších nám přinese mezinárodní soutěž studentských filmů Zlínský pes, která oceňuje práce studentů od nás i ze světa ve třech kategoriích: studentské dokumenty, animace a hrané filmy. Odborná porota nakonec ze soutěžních snímků vybere vítěze, který se pak bude moct těšit ze své nehynoucí slávy. Jednotlivá pásma už asi nebudou tak optimistická, nic však není neotřelejšího, než často nepochopená studentská tvorba.