Středa – trochu pohybu je třeba

Středa prý bývá krizovým dnem, to se ale netýká zlínského festivalu. Filmů, že je nespočítám, spousta aktivit, bohatý program a nespočet variací občerstvení nás opět zavede do světa filmu a vše s ním spojené. Noční déšť pročistil vzduch a když už je tak příjemně, svádí to i k nějaké jiné aktivitě, než sezení u filmu v zavřené místnosti.

U zámku v Relax gastro zóně dnes probíhá Speciální prolínání, unikátní akce, na které si můžete vyzkoušet, jaké to je být v těle sportovce s mentálním postižením. A následně si můžeš své síly (utlumené pomůckami) porovnat s šampiony z řad sportovců s handicapem.  Můžeš se zde zastavit kdykoli během dne, akce probíhá až do 19:00.

Aby toho pohybu nebylo málo, a já trochu ukonejšila své hubnoucí vnitřní já, které ale většinou moc neposlouchám, v podvečer se zastavím u výuky Salsy. Tančení v ulicích je skvělý nápad, jak si nepřipadat jako úplné poleno a ještě se k tomu naučit pár hezkých tanečních kroků. Hodit bočkem můžeme od 18:00 ve Festivalové uličce.

Je třeba nabrat  síly navečer, a tak si půjdu poslechnout Velký dechový orchestr města Zlína. Vím, nezní to moc lákavě, ale budou znít slavné filmové melodie, například z filmu Mission Impossible, Pink panther apod, a mě upřímně zajímá, jak se s těmito moderními melodiemi orchestr vypořádá.

„Začíná noc!“ a s ním část programu, na kterou se nejvíc těším. Koncert kapely SZKRAT, jak jsem už jednou zmiňovala – jsou mladí, energičtí a tak trochu šílení. Kombinace rocku a rapu zní v jejich podání skvěle a kdo kluky ještě nezná, doporučuji zaházet hřívou a poslechnout si neotřelé texty i beaty.

Hned po koncertě se vydám do letního kina, které dnes představí film Logan: Wolverine. Podle předchozích promítání, musím ZFF pochválit za skvělý zvuk, kapely v koncertní zóně můžou jen závidět a tak promítání pod širým nebem dostává hned jiný rozměr.

Za celý den budu mít sportu, tance a jiných blíže nespecifikovaných fyzických aktivit až nad hlavu, nicméně, pokud zbytky síly najdu, vidíme se opět v Party stanu.