VIP na ZFF

Příležitostí, jak se slavnými osobnostmi ulovit selfie, prohodit pár slov nebo se i něco přiučit, bude letos opět habaděj. K filmovým festivalům neodmyslitelně patří červený koberec, který nebude chybět ani na ZFF. Každý den od 17.00 se po něm před Kongresovým centrem projdou nejen čestní hosté festivalu z tuzemska, ale taky filmové delegace z různých koutů světa, prohodí pár slov s moderátorem a nechají vás na sebe kouknout trochu zblízka. Poté bude vždy od 17.30 následovat Filmžurnál, kde Vláďa Kroc osobnosti vyzpovídá trošku víc.

Kde se k Very Important Persónám budete moct dostat ještě blíž, jsou autogramiády. Ty najdete každý den od 16.00 v OZC Zlaté jablko a už první den (26. 5.) se vám podškrábnou členové letošní poroty, např. Klára Issová, Vica Kerekes, Slávek Horák nebo Petra Nesvačilová. V sobotu k podpisovým stolkům zasednou delegace filmů Anděl Páně 2 a Tehdy spolu, v pondělí dorazí Miroslav Donutil, Pavel Nový, Ondřej Pavelka a Arnošt Goldflam. V úterý v 19.00 se můžete těšit na Eddie Stoilow, ve čtvrtek v 18.00 na Halinu Pawlovskou a poslední den festivalu na Nelu Boudovou nebo Jitku Ježkovou.

A kdo už vyrostl z hysterčení při pouhém pohledu na celebritu a podpis nebo fotka s ním nehnou, za to by ho zajímalo dostat se jim pod pokličku a chvilku jim koukat pod ruce, může si vybrat z široké palety workshopů, přednášek a akcí Film industry, kterým bude věnovaný samostatný článek. Stejně zajímavá budou i setkání se Slavnými absolventy Filmové školy Zlín a Master class s Theodorem Pištěkem, o kterých jsem psala v tomto článku.

Vidíte, nelhala jsem. Příležitostí bude vážně habaděj, tak je nepropásněte!