Vítězné filmy 58. Zlín Film Festivalu

58. ročník Mezinárodního festivalu filmů pro děti a mládež Zlín Film Festival dospěl k svému závěru. Zlín, plný nabitého filmového programu, doprovodného programu v lokalitách, rozmístěných různě po městě, workshopů, koncertů a nekonečného povalování na trávě v parku, se pomalu vrací do svých běžných nefestivalových kolejí. Ještě před koncem je nutno zmínit oceněné filmy letošního ročníku.

Účastníci festivalu mohli vidět celkem 300 filmů z 55 zemí světa, přičemž do letošní soutěže bylo zařazeno 169 filmů. Mezinárodní komise vybíraly vítěze do šesti soutěžních sekcí a jejich úkol nebyl snadný, řekla bych přímo nelehký. Letošní filmy totiž svou kvalitou nešetřily, proto vybrat jednoho vítěze z každé kategorie byl vskutku oříšek.

Vítězné filmy Zlatého střevíčku:

Supa Modo (KEN, GER, 2018) – nejlepší hraný film pro děti

Ječná pole za horami (Barley Fields on the Other Side of the Mountains, GBR, 2017) – nejlepší hraný film pro mládež

Hurá na borůvky! (Blueberry Hunt, CZE, 2017) – nejlepší animovaný film

Znovu ožít (Leave of Absence, ISR, 2016) – top film Zlínského psa

Obchodní dům (The Last Prior, CZE, 2017) – nejlepší dokument

Nejlepší ze všech světů (The Best of All Time in Indian Country, GER, 2017) – nejlepší evropský debut

Porota letos udělila i dvě zvláštní ceny, a to pro filmy Pipsi a Můj fotbalový svět. Cenu za mimořádný přínos v tvorbě pro děti a mládež si odnesli slovenská herečka Magda Vášáryová a český herec Jaromír Hanzlík. Ceny festivalu se předávaly v pátek při závěrečném galavečeru v kongresovém centru a zároveň byl vysílán live přenos na ČT ART.

Kompletní listinu oceněných filmů ze všech kategorií najdete zde

Krásné filmové i nefilmové dny!

 

 

Napsat komentář