Vzhůru do finále

Zlín Film Festival trvá od 24. května do 2. června a ani o den dýl. I když by se mi líbilo, kdyby mohl človek potkávat slavné osobnosti, chodit na promítání a super koncerty po celý rok, trvá to jen týden. Poslední šanci máte zítra, kdy jede program na 110 %. Druhého června je pak festivalový půlmaraton a vyhlášení vítězných filmů pro děti, mládež a evropský debut.

Pokud jste tedy doposud ze Zlín Film Festivalu viděli spíše vnitřek party stanu skrz dno plastového kelímku, poslední den je skvělá příležitost, jak to napravit.

Dopoledne

Pro ranní ptáčata jsou tu od 8.20 Tři veteráni, naprostá klasika. Zaspal/a jsi? Stihneš Krakonoše a lyžníky, případně jakýkoliv z animovaných kraťasů nebo dokumentů z celého světa, pokud ti tedy nevadí simultánní překlad. Lidé, kteří vstávají spíše na oběd, můžou vybírat mezi Lotrandem a Zubejdou a Šíleně smutnou princeznou.

Všechny výstavy, které jsou součástí festivalu, najdete pěkně sepsané v článku Což takhle dát si výstavu? od Markét. Některé z nich navíc můžete 1. června vidět úplně naposledy, takže pokud jste doposud váhali, neváhejte.

Odpoledne

Dohnat filmový deficit lze i po obědě. V Golden Apple Cinema servírují Sůl nad zlato a Císařův pekař – Pekařův císař .

Poslední den také běží veškerý program na Zlínském zámku i v parku Komenského, kde je divadelní zóna Pegas Nonwovens. Zde můžete naposledy shlédnout biograf za klavírního doprovodu Michala Vilíma, večerní kabaret pod taktovkou Michala Navrátila, nebo si v 19.30 poslechnout přednášku o vzniku filmu. Piš si.

Pokud by ti z přednášky a kabaretu přeci jen trochu vyschnulo v hrdle, směrem k náměstí v jednom z KOMA modulů je umístěný koktejlový bar, který ti s tímhle problémem pomůže.

Večer

Stmívá se a ať děláš co děláš, srdce tě táhne na Gahurův prospekt. Zjistíš, že nejsi sám, protože spousta lidí si také bude chtít poslechnout Horkýže Slíže. Začínají už v 19.30, vstupné stojí 199 Kč, lístek koupíš na místě a v téhle ceně je už i vstup na následující promítání. Můžeš ale samozřejmě přijít i pouze na film. Ten začíná ve 21.30 na stejném prostranství a nese název Ready Player One: Hra začíná. Režíroval to Steven Spielberg. Virtuální realita. Nebezpečí.

 

Doufám, že si předposlední festivalový den a festivalovou noc užijete! 🎉

Napsat komentář