ZFF v pohybu -> FESTIVALOVÝ PŮLMARATON MONET+ 2017

Sport je zdravý, a tak se objeví i na zlínském filmovém festivalu – přesněji na jeho zakončení. Největší sportovní akcí v rámci ZFF je festivalový půlmaraton. Skvělé na tom je, že na tomto půlmaratonu může běhat fakt každý. Je totiž několik variant, do kterých se můžete pustit.

Jestliže chceš běhat sám, můžeš si vybrat hned ze dvou možností: 1) Jsi-li zdatným běžcem, můžeš si zaběhnout půlmaraton – tj. 21,097 km. Pokud si nevěříš natolik, abys uběhl půlmaraton, máš možnost zaběhnout si o polovinu kratší trasu – čtvrtmaraton, což je 10,5 km.

Pakliže Tvá víra pokulhává i tady, mám pro Tebe, myslím, docela dobrou zprávu. Můžeš vzít kamarády a společně se vydat na štafetový půlmaraton. Každý z Vás poběží čtvrtinu půlmaratonu – to je 5,25 km a mezitím si předáváte štafetový kolík. Moji milí kamarádi ze Studentské unie běželi štafetu minulý rok a uběhli ji i přesto, že vedou veselý studentský život. Tímto zdravím svoje stránské vypr*ané 🙂 a doufám, že letos za SU poběžíte zas!

Všechny tyto 3 běhy začínají spolu a běží po stejné trase, na kterou se můžeš kouknout zde. Důležité je, že se na běh musíš registrovat, ať už chceš běžet jakoukoliv variantu. Pokud volíš štafetový půlmaraton s kamarády, musíte se zaregistrovat v určitém pořadí, které pak ale nelze měnit, takže jakmile se zaregistruješ jako kapitán družstva, musíš běžet první. Myslím, že každý, kdo běží takovéto běhy, chce vědět, jak dlouho mu trvalo, než doběhnul. A proto si nesmíš zapomenout čip, jinak se čas nemá na čem počítat.

Za všechno se platí, a tak je asi jasné, že takový běh bude něco stát. Liší se to zase podle výběru. Půlmaraton Tě vyjde na 999 Kč, čtvrtmaraton na 799 Kč a Štafetový půlmaraton Vás dohromady vyjde na 2.599 Kč, což je mezi 4 lidi hodně fajn cena. K běhu dostaneš hezké tričko a energeťák a na trase jsou občerstvovací stanice, kde je voda, ovoce nebo třeba sanitka, kdyby bylo třeba.

START je v sobotu 3.6.2017 v 16:00 na Náměstí Míru. Tady je časový harmonogram od registrací až po běh. Vše se zde dozvíš. A pokud Ti nestačí tričko, které dostaneš, můžeš si na ZFF zakoupit taková hezká trička

a zároveň tím podpoříš dobrou věc. Výtěžek z prodaných triček totiž poputuje do Atletického klubu handicapovaných sportovců Zlín, ale musíš si pohnout. Je to limitovaná edice a triček je jenom 100 ks!

To ale není vše. Je zde ještě jedna možnost – rodinný běh. Pokud chceš běžet s těmi nejbližšími – a klidně můžou i děti, běží se velmi zkrácená verze – 1,4 km a vybíhá se ve 14:00 zase z Náměstí Míru, tak pojď protáhnout nožky po sezení v kině.

Sportu ZDAR! a vidíme se v sobotu na půlmaratonu 🙂